Billige analoger av Erespal for barn er sirup med en identisk aktiv ingrediens eller preparater som ligner på kroppen.

I barndommen er oftest ikke foreskrevne piller, men sirup. De har en mildere effekt på kroppen, har en behagelig smak, har en flytende konsistens, så barn drikker dem med glede.

Generell informasjon om Erespal og dens analoger

I henhold til bruksanvisningen er Erespal en hostemedisin. Den aktive ingrediensen er fenspiride. Det er foreskrevet for bronkitt, lungebetennelse, betennelse i mandlene, faryngitt, meslinger.

Erespal har en betennelsesdempende egenskap, reduserer hevelse i slimhinnen, hjelper til med å utvide lumen i bronkiene, fortynner og fjerner slim raskt.

Finnes i form av tabletter og sirup. Den aktive ingrediensen er fenspiride. Dette stoffet inneholder også analoger av Erespal. Denne komponenten har følgende effekter på kroppen:

  • anti-inflammatorisk;
  • bronkodilator;
  • antiexudativ (eliminerer økt vaskulær permeabilitet og fjerner slim fra bronkiene, lungene med forskjellige inflammatoriske prosesser).
  • antiallergic.

Det må huskes at Erespal bør foreskrives, analoger til barn skal bare være barnelege.

Indikasjoner for bruk av Erespal og analoger

Erespal og analoger med en identisk aktiv ingrediens er foreskrevet for behandling av slike patologier:

  • akutte og kroniske former for ØNH-sykdommer og luftveier (otitt, bihulebetennelse, rhinitt, rhinopharyngitis, tracheitis, rhinotracheobronchitis, bronkitt, lungebetennelse);
  • sesong- og helårsallergier;
  • meslinger, influensa;
  • kikhoste;
  • tuberkulose;
  • bronkitt astma.

Kontraindikasjoner for bruk av analoger som inneholder fenspirid:

  • overfølsomhet overfor fenspirid;
  • barn under 2 år.

Det er nettopp fordi Erespal er forbudt for barn under 2 år at barneleger forskriver legemidler som har effekt som kroppen.

Priser for analoger av Erespal

Prisen på Erespal er i gjennomsnitt 380 rubler. Billig kan du kjøpe slike analoger med virkestoffet fenspiride:

  • Erispirus - 180 rubler;
  • Bronchomax - 110 rubler;
  • Fosidal - 254 rubler;
  • Epistat - 168 rubler;
  • Inspiron - 120ub;
  • Siresp - 169 rubler.

For barn er analogene til Erespal sirup Ascoril (320 rubler) og Lazolvan (200 rubler).

Du kan også erstatte Erespal med slike siruper, lignende i kraft:

  • Fluditec;
  • Ambrobene
  • Lazolvan;
  • Gedelix med eføy;
  • Bronchipret
  • Ascoril.

Preparater som ligner ikke virkestoffet, men av virkning på Erespal er foreskrevet hvis barnet har intoleranse mot den viktigste aktive ingrediensen i Erespal og dens analoger - fenspiride.

Erespal analogs-sirupper på effektene på kroppen - beskrivelse

Følgende analoger tilordnes i henhold til indikasjoner som er identiske med Esperal. Men når de har forskjellige virkestoffer, har de forskjellige kontraindikasjoner.

Ascoril

Aktiv ingrediens - salbutamol.

Kontra:

  • overfølsomhet for salbutamol, bromheksin;
  • hjerte- og karsykdommer;
  • hypertyreose.

Tillatt å bruke fra 2 år. For et barn opp til ett år kan du erstatte Erespal Ascoril, men bare etter å ha konsultert lege.

Lazolvan og Ambrobene

Den aktive ingrediensen i disse stoffene er Ambroxol..

Følgelig har de de samme kontraindikasjonene:

  • Ambroxol intoleranse;
  • barn under 2 år.

Hvis babyen ennå ikke er 2 år, beregnes doseringen av sirupen basert på vekten til barnet.

Fluditec

Hovedkomponenten er karbocystein..

Kontraindikasjoner inkluderer:

  • intoleranse mot hovedkomponenten;
  • alder opp til 2 år.

For barn under to år beregner barnelegen doseringen basert på vekt.

Gedelix med eføy

Den viktigste aktive ingrediensen er eføyekstrakt.

Kontra:

  • overfølsomhet for planter i aralianfamilien;
  • arvelig fruktoseintoleranse;
  • alder opp til 2 år.

Gedelix er en billig analog av Erespal for barn under 2 år. Legemidlet inneholder etanol, derfor er det umulig å krenke dosen som legen har etablert i barndommen.

Bronchipret

Bestanddelene i stoffet er timian og eføyekstrakt.

Kontra:

  • barn opp til et år;
  • intoleranse for plantene i familien Labiaceae, Araliaceae, pollen av bjørk, malurt og selleri;
  • arvelig fruktoseintoleranse.

Erespal erstatning, enten det er billig eller ikke, kan kun foreskrives av en lege. Selvbehandling kan føre til utvikling av bivirkninger.

kilder:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/eurespal__24397
Radar: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=36b8dc82-c310-40eb-9c56-9e4313f8b10e&t=

Fant du en feil? Velg det og trykk Ctrl + Enter

Erespal® - analoger er billigere, prisen på russisk og import erstatter

Alle kan oppleve sykdommer i nedre og øvre luftveier. Det er nødvendig å ta behandlingen veldig alvorlig, siden disse plagene kan forårsake en rekke komplikasjoner i tilfelle feil behandling. Det er grunnen til at du i begynnelsen av utviklingen av de ovennevnte plagene bør oppsøke lege. I dette tilfellet er Erespal® ofte foreskrevet. Det er ganske effektivt, men har en overpriset pris. Derfor, for å erstatte den, kan du velge billigere, men ikke mindre effektive analoger.

Farmakologisk effekt

Den aktive ingrediensen i det aktuelle farmasøytiske produktet er fenspiride. Det er kjent for sine betennelsesdempende og anti-bronkokonstriktive egenskaper. Fenspiride bidrar til å redusere aktiviteten til stoffer som provoserer utviklingen av foci av betennelse og bronkospasme.

Hva kurerer Erespal?

  • Betennelse i slimhinnene i luftveiene - laryngitt og rhinopharyngitis;
  • Otitt og bihulebetennelse av forskjellige opphav, inkludert de forårsaket av allergier;
  • tracheobronchitis;
  • bronkitt;
  • Bronkitt astma;
  • Ulike luftveissykdommer.

Ikke skriv ut

  • Nettbrettformen er for mindreårige (opp til 14 år gamle);
  • Sirup - i fravær av en normal oppfatning av bestanddelskomponentene.

Spesielle forhold og anbefalinger

  • Det anbefales at mindreårige tar stoffet i form av en sukkeroppløsning;
  • Det må huskes at medisinen er i stand til å forårsake en følelse av døsighet, noe som påvirker bilkjøring og andre komplekse mekanismer.

Interaksjon med andre medisiner

Det er ingen pålitelige data om interaksjonen mellom den aktive komponenten i fenspirid og andre stoffer, på grunn av mangelen på spesielle studier.

Det er viktig å vite at det ikke er tillatt å ta Erespal med parallell bruk av alkoholholdige drikker, samt farmasøytiske produkter med beroligende effekter..

Bivirkninger

De vanligste negative effektene på pasientens kropp er forstyrrelser i fordøyelsessystemet, nemlig trang til oppkast og magesmerter. Svikt i arbeidet med hjertet og sentralnervesystemet er mindre vanlig - mindre takykardi, rask oppnåelse av tretthet, utslett på huden og urticaria.

Hvordan ta Erespal?

Instruksjoner for bruk. doser

Voksne anbefales å ta en tablett (80 mg) ikke mer enn 3 ganger om dagen eller fra 45 til 90 ml (3 til 6 ss) per dag.

Piller er ikke foreskrevet for barn under 14 år. De er foreskrevet en sukkerløsning.

Dosen for barn under 14 år beregnes med formelen 4 mg per 1 kg kroppsvekt per dag. Babyer under 2 år med en kroppsvekt på ikke mer enn 10 kg per dag tillates fra 10 til 20 ml (fra 2 til 4 ts av oppløsningen). Det er lov å legge medisin til en flaske med babymat. Eldre barn (2 til 16 år gamle) anbefales minst 30 og ikke mer enn 60 ml (2-4 ss) per dag.

Opptakets varighet kan være fra 20 til 30 dager. Som foreskrevet av legen, kan denne tidsperioden økes.

Konsekvensene av en mulig overdose

Overforsyning av det aktuelle stoffet er uakseptabelt. Ved overdosering må du umiddelbart søke kvalifisert medisinsk hjelp. Symptomer kan være en følelse av svakhet eller overopphisselse, oppkast, hjertebank. Denne tilstanden blir behandlet ved gastrisk skylling.

Hvor mye er Erespal - prisen på en medisin på et apotek

Det er verdt å merke seg at dette farmasøytiske produktet er produsert i to doseringsformer - tablett og i form av en søt løsning. Prisen på de første når 394 rubler, og for den andre må du betale - 465 rubler (koster på nettstedet apteka.ru, Moskva).

Liste over billige Erespal-erstatninger

Nedenfor vil en innrammet komparativ tabell med analoger bli presentert. Hver pasient kan velge rimeligere erstatninger. De er alle like i sammensetning og indikasjoner..

Analoger er billigere enn ErespalApteka.ru pris i rubler.Piluli.ru-pris i rubler.
MoskvaSPbMoskvaSPb
Fluditec (sirup)373386389330
Fespalen (tabell)278290310-
Sinekode (sirup)245257257195
Epistat (tab.)233244216178
Bronkipret (sirup)223232218175
Ascoril (tab.)220234245185
Bronchicum C (pastiller)218236223172
Eladon (bord)206216268225
Erispirus (tabell)169179175167
Lazolvan (tab.)167178170150
Siryrer (sirup)-149171167
Ambrobene (løsning)122130122117

Fluditec - (Frankrike)

Det er i stand til å motstå bronkopulmonale sykdommer, spesielt trakeitt, astma, så vel som andre inflammatoriske prosesser i nesehulen og øre-rhinitt, otitis media, bihulebetennelse.

For å unngå bruk av dette verktøyet er det nødvendig for pasienter med mangel på normal toleranse for dets elementer, barn under 15 år, det mer rettferdige kjønn i en posisjon i de tidlige stadiene. I tillegg gjelder forbudet pasienter med et magesår i fordøyelsessystemet.

Negative reaksjoner - oppkast, diaré, smerter i den epigastriske regionen, oppblåsthet. Effekten på sentralnervesystemet er ikke utelukket - smerter i hodet og generell svakhetstilstand.

Fespalen - (hjemlig erstatter)

Det er indikert for kampen mot laryngitt, faryngitt, betennelse i bronkiene, astma, bihulebetennelse, otitis media. I tillegg til disse plagene er Fespalen foreskrevet for forskjellige luftveisplager - hoste, forandringer mot denne bakgrunnen, stemmer og ubehag i halsen.

Bruk Fespalen i tabletter, det er ikke nødvendig med følsomhet for ett eller annet bestanddel, mindre pasienter. Mottak anbefales ikke for kvinner i stilling og i amming, på grunn av manglende informasjon om skadelige effekter på fosteret eller barnet..

Fordøyelsesbesvær kan manifestere urolig mage og tarm, tretthet, utslett på hudens kropp. Med en økt dosering er utvikling av en rask hjerterytme mulig.

Sinecode - (Sveits)

Oftest foreskrevet for å hoste noen genesis, inkludert før og etter operasjonen.

Det er forbudt å bruke stoffets sammensetning i tilfelle individuell intoleranse, i barndommen, så vel som for gravide som er i de første periodene. Ekspanderende mødre på et senere tidspunkt bør besøke en lege som vil bestemme om det er lurt å ta.

Ustabilitet i mage-tarmkanalen, følelse av svakhet blir skadelig medfølgende.

Epistat - (russisk alternativ)

Effektiv russisk erstatter. Mestrer effektivt betennelse i slimhinnene i strupehodet, bronkiene og kortpustethet. Indikasjoner inkluderer andre respirasjons manifestasjoner..

Epistat-tabletter er ikke foreskrevet til mindreårige, så vel som for pasienter med overfølsomhet for bestanddeler.

I form av skadelige effekter på kroppen, døsighet, en liten økning i hjerterytmen, destabilisering av organene som er ansvarlige for fordøyelsen, samt hudreaksjoner - utslett, hevelse, kløe og irritasjon.

Bronchipret - (Tyskland)

Billig analog av høy kvalitet fra et tysk selskap. Indikasjoner for bruk ligner andre farmasøytiske produkter som er vurdert i artikkelen. Bronchipret har en slimløsende effekt i nærvær av kroniske og akutte plager som påvirker luftveiene, forårsaker hoste og dannelse av sputum.

Kontraindikasjoner inkluderer alder opp til 3 måneder. Forsiktighet er nødvendig for personer med epilepsi, utsatt for alkoholisme og med alvorlig funksjonsfeil i leveren, på grunn av etanolen som inngår i medisinen. Gravide og ammende kvinner bør unngås..

Medisinen utmerker seg ved sin tilstrekkelige sikkerhet. Det forårsaker bare mindre hudfenomener i form av utslett..

Ascoril - (India)

De er foreskrevet mot bronkialastma, lungebetennelse og andre akutte luftveisinfeksjoner ledsaget av hoste..

Ascoril har en bred liste over kontraindikasjoner. Avslagsbehandling bør gis til de som har alvorlige hjertesykdommer - defekter, arytmi. Dette gjelder også de som har diabetes, lever- og nyredysfunksjoner, sårdannende prosesser som påvirker mageorganene. Sørasiatiske medisiner tas ikke av kvinner som venter og ammer baby, så vel som barn under 6 år.

Side-negative effekter forekommer svært sjelden og bare når du bruker stoffet i høye doser. De inkluderer hodepine, en følelse av irritasjon, oppkast, diaré, takykardi, utslett på huden.

Bronchicum S - (Polen / Russland)

Pastiller bidrar til slimløsende handling. Dessuten kan bruken av dem redusere forekommende prosesser med betennelse som påvirker øvre luftveier, ledsaget av en tørr hoste.

Du kan ikke ta Bronchicum med personer med intoleranse for komponentene, med alvorlige hjerte- og karsykdommer, ustabil nyre- og leverfunksjon. Dette stoffet anbefales ikke for vordende eller ammende mødre på grunn av de sannsynlige bivirkningene på fosteret eller barnet.

I form av skadelige bivirkninger er bare en liten allergi mulig.

Eladon - (billig russisk analog)

Effektiv i behandlingen av rhinopharyngitis, laryngitis, betennelse i bronkiene og astma, samt andre funksjonsfeil i luftveien - hoste og smerter i strupehodet. Hans kompetanse inkluderer også bihulebetennelse og otitis media av noe opphav..

Denne medisinen brukes ikke av personer som er følsomme for aktive stoffer eller hjelpestoffer, så vel som mindreårige.

Negative samtidige fenomener kan være gastrointestinale lidelser, oppkast reflekser, epigastrisk smerte, diaré, svakhet i kroppen, samt allergiske reaksjoner som ikke har alvorlige konsekvenser.

Erispirus - (Tyrkia)

Den tyrkiske analogen er foreskrevet for behandling av otitis media, rennende nese, laryngitt, bronkitt. I tillegg bidrar det til behandling av hoste, som oppsto på grunn av forskjellige sykdommer..

Det er forbudt å bruke disse tablettene til overfølsomme mennesker, kvinner som forventer baby og er i amming, samt barn under 14 år..

Bivirkninger oppstår enkeltvis. Dette er en destabilisering av mageorganene, emosjonell overoppvåkning eller sug etter søvn og generell svakhet. Følsomme pasienter kan oppleve mindre hudreaksjoner..

Lazolvan - (Tyskland)

Et populært, billig medisin som gir behandling for akutte og kroniske otolaryngiske sykdommer.

Disse inkluderer:

  • bronkitt av forskjellig opprinnelse;
  • bronkial dyspné, som er ledsaget av en kraftig utflod av sputum;
  • lungebetennelse;
  • kronisk obstruktiv lungesykdom, ekspansjon, deformasjon og suppurasjon i bronkiene.

Lazolvan vil ikke bli foreskrevet til personer med intoleranse mot dets sammensetning og forventningsfulle mødre som er i de tidlige stadiene. Det skal utvises forsiktighet av gravide i senere perioder, så vel som av kvinnene som ammer. Lazolvan anbefales ikke til pasienter med alvorlige nyre- og leverplager..

Bivirkninger inkluderer hudutslett, urticaria og hevelse. Anafylaktisk sjokk kan være en veldig sjelden forekomst på grunn av individuell intoleranse. I tillegg kan langvarig behandling med denne medisinen forårsake halsbrann, magesmerter, samt kvalme og oppkast..

Siresp - (Polen)

Pasienter som brukes til å bekjempe laryngitt, rennende nese, otitis media, bronkitt, bronkial dyspné og forskjellige manifestasjoner av hoste.

Kategorisk sett er det umulig å gjelde personer med overdreven følsomhet for sammensetningen av Siresp, samt barn under 14 år. Bruk av polsk erstatning er tillatt for gravide, men bare hvis effektiviteten av behandlingen virkelig er høyere enn risikoen for fosteret. Små mødre i amming - anbefales ikke.

En pasient kan oppleve parallelle fenomener som ustabil tarm- og magefunksjon, overopphisselse, på grunn av effekten på nervesystemet, samt en økning i hjerterytmen. Urtikaria, utslett - også inkludert i listen over bivirkninger av kroppen under terapi.

Ambrobene - (Tyskland)

Et annet rimelig, kjent tysk stoff. Ambrobene motstår godt de nevnte sykdommene, kroniske og akutte.

Det er forbudt å ta dette legemidlet i tilfelle ekstrem følsomhet for dets bestanddeler og gravide i de tidlige stadiene.

Parallelle skadelige effekter på pasientens kropp er ekstremt sjeldne. De kan være et brudd på smak, suge etter oppkast, munntørrhet, magesmerter.

Konklusjon om billige analoger av Erespal

Stoffet som er vurdert i artikkelen har mange relativt billige erstatninger, som praktisk talt ikke skiller seg i sammensetning og liste over indikasjoner. Et stort antall legemiddelprodusenter har sørget for frigjøring av otolaryngikum. Etter å ha besøkt et apotek, både i byen og på Internett, kan du finne lignende midler til enhver lommebok. Det er verdt å huske at valget av et bestemt medisin bør overlates til en høyt kvalifisert spesialist, nemlig den behandlende legen som tidligere stilte riktig diagnose.

Analoger "Erespal" på listen over virkestoffer

Erespal

Sammensetning: fenspiridhydroklorid - 80 mg, kalsiumhydrogenfosfat - 104,5 mg, hypromellose - 100 mg, povidon-K30 - 12,8 mg, vannfri kolloidalt silisiumdioksyd - 0,5 mg, magnesiumstearat - 2,2 mg.

Kort beskrivelse

Erespal har betennelsesdempende og anti-bronkokonstriktive egenskaper. Den viktigste aktive ingrediensen i dette legemidlet er fenspiridhydroklorid. Erespal er foreskrevet for akutte så vel som kroniske luftveissykdommer. Effektiv for hoste og allergisk rhinitt. Utgivelsesform: tabletter og sirup.

Indikasjoner for utnevnelse av stoffet:
- Rhinopharyngitis og laryngitis - smittsomme sykdommer i slimhinnene i luftveiene;
- Tracheobronchitis;
- Bronkitt astma;
- Otitt og bihulebetennelse i forskjellige etiologier;
- Bronkitt;
- Ulike luftveiseffekter (hoste, heshet, sår hals).

Erespal tas en halv time før måltider. Før bruk anbefales det å riste sirupflasken for å blande medisinen jevnt. Doseringen bestemmes på grunnlag av pasientens alder og vekt:
- babyer under 2 år som veier mindre enn 10 kg er foreskrevet 10-20 ml sirup per dag, og deler volumet i 3 doser;
- for barn fra 2 til 14 år økes doseringen til 30-60 ml, som også er delt med 3 ganger;
- voksne er vanligvis forskrevet en doseringsform i tabletter: 80 mg (1 tabl.) 2-3 ganger om dagen - eller 3-6 ss (45-90 ml) sirup.

Analoge medisiner foreskrives utelukkende av den behandlende legen under hensyntagen til alvorlighetsgraden av forløpet til barnets sykdom.

Hvordan velge erespal-analoger, nære erstattere for en innenlandsk produsent

Analoger av russisk produksjon

For å velge erespal-analoger billigere, kan du vurdere nære erstatninger for en innenlandsk produsent. Prisene deres er mye lavere, og den farmakologiske sammensetningen av stoffet er ikke dårligere enn de viktigste kvalitetskriteriene.

De viktigste prototypene til Erespal er vist i tabellen nedenfor:

SynonymKostnad i rublerLegemiddeldata
ambroksol40-100Billig analog av Erespal i form av tabletter, kapsler og injeksjon.

Et effektivt mukolytisk hostundertrykkende middel som brukes i luftveissykdommer.

Legemidlet er forbudt å bruke i allergiske reaksjoner, magesår, epilepsi, glukoseintoleranse.

Bronchorus20-50Det aktive stoffet i stoffet Ambroxol har en betennelsesdempende, slimløsende effekt. Det billigste synonymet for Erespal.

Medisinen er foreskrevet for forskjellige inflammatoriske prosesser i luftveiene..

Ikke ta Erespal under graviditet (opptil 12 uker), høy følsomhet, ikke-assimilering av fruktose, barn under 12 år..

Mucolvan50-100Fordelaktig erstatning for en billig analog av Erespal i tabletter og ampuller for injeksjon.

Brukes til bronkitt, lungebetennelse, astma, trakeitt, laryngitt, bihulebetennelse.

Det har inntaksbegrensninger: første trimester av svangerskapet, ammeperioden, individuell intoleranse, magesår og tarmer.

Eladon250-300Stoffets sammensetning er virkningen av hovedkomponenten i fenspiridhydroklorid.

Brukes til å behandle luftveissykdommer av en inflammatorisk, smittsom art.

Ikke anbefalt for bruk under graviditet, amming, allergier, barn under 18 år.

Rimelige Erespal-analoger som inneholder fenspride

  • Inspiron
  • Bronchomax
  • Amispiron
  • Forisad
  • Eladon
  • Sereps

Hovedbehandlingskomponenten til Aspiride, den samme som Erespal, er fenspirid. Dette er den betydelige forskjellen fra tidligere medisiner. Aspirid kalles en komplett analog av den franske medisinen. Inspirid frigjøres i tabletter og sirup. Foreskriv Inspiride for de samme sykdommene som Erespal. Dette stoffet kan brukes til å behandle et barn. Blant bivirkningene er følgende symptomer kjent: apati, døsighet, kvalme og oppkast. Gravide kvinner tar denne analogen av Erespal er uønsket.

Analogen til Erespal inneholder en komponent - fenspiride. Som Erespal har den betennelsesdempende egenskaper. Foreskriv stoffet for brudd på luftveiene og akutte luftveissykdommer. BronchoMax kan også brukes til barn. Legemidlet kan forårsake døsighet og opprørt mage. I veldig sjeldne tilfeller klager pasienter på takykardi.

En analog av Erespal med den aktive ingrediensen - fenspiride. Finnes i nettbrett. I motsetning til andre analoger av Erespal, kan Amispiron bare tas av voksne. Det er forbudt å gi Amispiron til et barn. Det er foreskrevet, som regel for betennelse i luftveiene. Det brukes også som beskyttelse mot tilbakefall av bronkialastma. Av bivirkningene er det bare slike som er kjent som: kløe og utslett i huden, samt dårlig fordøyelse.

Analogen til Erespal. Det aktive stoffet i Fosidal er fenspiride. De slipper den utelukkende i form av sirup. Fosidal er en billig og ganske effektiv analog av Erespal. Det kan godt erstatte det franske stoffet. Den behandler ganske vellykket inflammatoriske prosesser, otitis media, bihulebetennelse og luftveiene. Det har krampeløsende egenskaper. Fosidal er kontraindisert hos gravide. Det er forbudt å gi medisin til et barn før fylte to år.

Kun tilgjengelig i nettbrett. Hovedkomponenten er fenspiride. Erespal kan godt erstattes av Eladon. Bivirkninger som oppstår når du tar denne medisinen: svimmelhet, døsighet, sjeldnere - kvalme og oppkast. Ikke anbefalt for gravide og barn under 18 år.

Du kan legge til mer til listen over billige analoger av Erespal:

Hovedkomponenten i dette stoffet er butamirat. Sinecode foreskrives utelukkende for tørr hoste. Så snart sputum begynner å avta, stoppes mottaket av Sinecode. Ellers kan stagnasjon av sputum forekomme, og kronisk bronkitt vil deretter utvikle seg. Butimirad, som er en del av Sinecode, virker på hostesenteret som ligger i hjernen, og undertrykker det. Stoffet er uunnværlig for å hoste en røyker. Analogen til Erespal Stinekod har nesten ingen bivirkninger, så den blir ofte gitt til barn som en analog av Erespal. For barn under to måneder og gravide er stoffet kontraindisert.

Hovedkomponenten i prenoxdiazinhydroklorid. Som for Ambrobene og Lazolvan, ville det være galt å kalle det den fulle analogen til Erespal. Libexin frigjøres i tabletter. Dette stoffet er foreskrevet for forskjellige former for hoste.

Barn bør gis med forsiktighet. Bivirkninger: munntørrhet, svakhet

Når det gjelder prisen på alle Erespal-analoger, er i dag de billigste Bronhomax og Ambrobene.

Erispirusinstruksjon

INSTRUKSJONER om medisinsk bruk av stoffet

ERISPIRUS tabletter belagt med folie forlenge. 80 mg

Utgivelsesform: Tabletter med vedvarende frigjøring Pakking 15 stk. - blemmer (2) - pakker av papp Farmakologisk virkning. Midler med bronkodilator og antiinflammatorisk effekt. Reduserer manifestasjoner av bronkospasme og betennelse i luftveiene. Handlingsmekanismen er assosiert med antagonistisk aktivitet mot histamin H1-reseptorer og med myotropisk antispasmodisk aktivitet. Reduserer produksjonen av en rekke biologisk aktive stoffer som er involvert i utviklingen av betennelse og bidrar til en økning i tonen i bronkiene (inkludert cytokiner, TNFa, arachidonsyrederivater, frie radikaler). Farmakokinetikk Opptatt av mage-tarmkanalen. Cmax oppnås etter 6 timer etter administrering og etter 12 timer reduseres det med 3 ganger. Det skilles hovedsakelig ut av nyrene (90%), gjennom tarmen - 10%. T1 / 2 - 12 timer Indikasjoner Rhinopharyngitis, laryngitis, otitis media, bihulebetennelse, rhinotracheobronchitis, bronkitt, støttende terapi for isolert og komplisert bronkial astma, luftveissymptomer med meslinger, kikhoste, influensa., barn under 14 år (for tabletter) Fenspiride er kontraindisert for bruk under graviditet og amming (amming) Bruk under graviditet og amming Fenspiride er kontraindisert for bruk under graviditet og under amming (amming) Spesielle instruksjoner Fenspiride erstatter ikke antibiotikabehandling og kan ikke tjene som en grunn til å utsette tilstrekkelig resept på antibakterielle medisiner. Sammensetning 1 tablett: fenspiridhydroklorid 80 mg Hjelpestoffer: silisiumdioksyd vannfritt - 0,5 mg, magnesiumstearat - 2,2 mg, hypromellose K100M - 10 mg, povidon K30 - 12,8 mg hypromellose (H PMC 5) E15 - 30 mg, hypromellose K15M - 60 mg, kalsiumhydrogenfosfatdihydrat - 104,5 mg. Skallblanding: makrogol 6000 - 0,3 mg, glyserol (glyserin) - 0,3 mg, magnesiumstearat - 0,3 mg, titandioksyd - 0,8 mg, hypromellose E5 - 4,4 mg. Dosering og administrering Ta gjennom munnen før måltider. Voksne - 80 mg 2-3 ganger per dag; barn - 4 mg / kg / dag Bivirkninger Fra fordøyelseskanalen: kvalme, dyspepsi, smerter i magen, oppkast. Fra sentralnervesystemet: døsighet, agitasjon. På hjerte- og karsystemets side: sjelden - takykardi. Allergiske reaksjoner: veldig sjelden - erytem, ​​Quinckes ødem, fast erythema pigmentosa, utslett, urticaria (på grunn av tilstedeværelsen av parahydroxybenzoate i sirupen); Mulig: milde dyspeptiske symptomer, kvalme, epigastrisk smerte, døsighet. Sjelden: moderat takykardi. Medikamentbruk anbefales ikke samtidig Overdosering Ved overdosering må du øyeblikkelig oppsøke medisinsk hjelp Symptomer: døsighet eller agitasjon, kvalme, oppkast, bihule-takykardi Behandling: symptomatisk behandling, mageskylling, EKG-overvåking. Opprettholde viktige kroppsfunksjoner Lagringsforhold Oppbevares utilgjengelig for barn. Oppbevar ved romtemperatur 15-25 grader.
All informasjon blir presentert for informasjonsformål og er ikke en grunn til å foreskrive eller erstatte medisin.

Legemidler som er like farmakologiske

Det er vanskelig å finne en passende erstatning for Erespal. Det opprinnelige middelet og generika er moderne medisiner som har en sammensatt effekt. Du kan bruke Erespal-erstatninger fra andre terapeutiske grupper, nyttige for forskjellige symptomer..

Ta en Ambroxol tabletter med en sterk hoste med rikelig sputum. Legemidlet har en mukolytisk effekt, forbedrer slimløsningen. Ambroxol og andre medisiner med en identisk sammensetning (Lazolvan, Ambrobene, Ambrohexal, Flavamed max) har ikke antihistamin og antiinflammatoriske effekter. Medisiner tas for sykdommer som er oppført i listen over Erespals indikasjoner.

Sammensetningen av den komplekse behandlingen av hoste, i tillegg til mukolytiske medisiner, inkluderer antihistaminer i tabletter:

Ketotifen ligner egenskaper som antiallergiske medisiner. Ketotifen, Ketof tabletter produseres i Russland. Medisinen reduserer sekresjonen av histamin og andre formidlere av betennelse med mastceller og basofiler. Effekten av Ketotifen utvikles ved kontinuerlig bruk i 6-8 uker. Verktøyet forhindrer utvikling av bronkospasme, brukes mot bronkialastma, allergisk bronkitt, høysnue.

Det er nødvendig å være oppmerksom på at indikasjoner og kontraindikasjoner sammenfaller i preparater med identiske aktive stoffer. De fleste likhetene i egenskaper og anvendelse er medisiner som inneholder de samme aktive ingrediensene i samme dosering

Legemidler fra andre terapeutiske grupper kan være erstatninger. Imidlertid er det store forskjeller i terapeutiske effekter, kontraindikasjoner og bivirkninger av forskjellige virkestoffer..

Hvis det er nødvendig å erstatte Erespal, er det bedre å velge en strukturell analog til russisk eller utenlandsk produksjon. Kostnadene for generika er nesten alltid lavere sammenlignet med det opprinnelige stoffet. Du kan spare uten at det går ut over kvaliteten på behandlingen.

Hoved- og hjelpesammensetningen til Erespal, utgivelsesform

Erespal produseres i tabletter og sirup, som analogene.

Tabletformen i sin sammensetning inneholder 80 mg fenspiridhydroklorid (i en tablett), supplert med glyserol, magnesiumstearat, povidon, silisiumdioksid, hypromellose og andre hjelpestoffer.

I 1 ml sirup er 2 mg fenspiridhydroklorid. Sirup, som tabletter, har hjelpekomponenter i sin sammensetning: lakrisekstrakt, sakkarin, vaniljetinktur, glyserol (glyserin), kaliumsorbat (kaliumsalt), metylparahydroksybenzoat, vann.

Sirupen er gjennomsiktig, men noen ganger dannes det et bunnfall, fargen er oransje. En brun plastflaske inneholder 150 ml sirup (200 mg fenspiridhydroklorid per 100 ml sirup).

Den maksimale konsentrasjonen av stoffet når blodplasmaet etter omtrent 6 timer, deretter skilles det ut hovedsakelig gjennom nyrene, d.v.s. med urin (90%).

Erespal lagres i forseglet emballasje i opptil 3 år, forutsatt at romtemperaturen ikke overstiger 25 ° C. Åpen sirup brukes under behandlingen, så holdbarheten til en åpnet flaske bør ikke overstige 12 dager.

Gjennomsnittsprisen på Erespal er 350 rubler per tablett (80 mg nr. 30) og 250 rubler per flaske sirup (150 ml).

Liste over analoger

Merk! Listen inneholder synonymer for Fenspiride * (Fenspiride *), som har en lignende sammensetning, slik at du kan velge en erstatning selv, med hensyn til form og dose på medisinen som er foreskrevet av legen din. Gi produsenter fra USA, Japan, Vest-Europa, så vel som kjente selskaper fra Øst-Europa: Krka, Gideon Richter, Actavis, Aegis, Lek, Hexal, Teva, Zentiva.
.
Utgivelsesskjema (etter popularitet)
Pris, gni.
Codestim Siresp2mg / ml 150 ml sirup (Medana Pharma AO (Polen)
245,50
FenspirideFenspiride * (Fenspiride *) Fenspiride hydrochlorideFespalenFespalen Solution TabletsEladon80mg Nr. 30 tab forleng

pl.o (Verteks ZAO (Russland)
252,20
Epistat80mg nr. 30 tab forlenget semidrug (Gideon Richter Romania A.O. (Romania)
243,10
ErespalTab 80mg N30 (Laboratories Servier Industry (Frankrike)
406,90
80 mg nr. 30 fane p / pl. (Serdix LLC (Russland)
410,60
2 mg / ml 250 ml sirup (Pharmstandard - Leksredstva OAO (Russland)
479,50
Erispirus80mg nr. 15 fane forlenger p / pl / rev (Sandoz Ilac Sanai ve Tijaret (Tyrkia)
171,50
80 mg nr. 20 fane forlenger p / pl / rev (Sandoz Ilach Sanay ve Tijaret (Tyrkia)
209
2 mg / ml 150 ml sirup (Sandoz Ilach Sanay ve Tijaret (Tyrkia)
210,30
80 mg nr. 30 fane forlenger p / pl / rev (Sandoz Ilach Sanay ve Tijaret (Tyrkia)
273,80

Utgivelsesskjema (etter popularitet)Pris, gni.
Codestim
Cires
2 mg / ml 150 ml sirup (Medana Pharma AO (Polen)245,50
fenspirid
Fenspiride * (Fenspiride *)
Fenspiridhydroklorid
Fespalen
Thespalen løsningstabletter
Eladon
80 mg nr. 30 fane Forleng. pl.o (Verteks ZAO (Russland)252,20
Epistat
80 mg nr. 30 fane forlenger p / po (Gideon Richter Romania A.O. (Romania)243,10
Erespal
Tab 80 mg N30 (Laboratories Servier Industry (Frankrike)406,90
80 mg nr. 30 fane p / pl. (Serdix LLC (Russland)410,60
2 mg / ml 250 ml sirup (Pharmstandard - Leksredstva OAO (Russland)479,50
Erispirus
80 mg nr. 15 fane forlenger p / pl / rev (Sandoz Ilach Sanay ve Tijaret (Tyrkia)171,50
80 mg nr. 20 fane forlenger p / pl / rev (Sandoz Ilach Sanay ve Tijaret (Tyrkia)209
2 mg / ml 150 ml sirup (Sandoz Ilach Sanay ve Tijaret (Tyrkia)210,30
80 mg nr. 30 fane forlenger p / pl / rev (Sandoz Ilach Sanay ve Tijaret (Tyrkia)273,80

Erespal og dens analoger for behandling av barn

Erespal og dens analoger kan gis til et barn fra toårsalderen. Noen ganger tar leger risiko og foreskriver stoffet i forkant av planen. I dette tilfellet må man stole på legens kompetanse. Legen vil beregne doseringen i henhold til vekt og alder på barnet. Vanligvis drikker babyer to ss sirup om dagen før måltider.

Hvordan erstatte Erespal i behandlingen av et barn? Som billige analoger av Erespal brukes følgende medisiner til barn: BronchoMax, Fosidal, Inspiron. Listen over analoger kan videreføres med Erispirus og Cireps

Det er viktig å huske at for et barn under to år er det bare en lege som skal forskrive medisiner med fenspiride.

Ofte blir foreldre tilbudt en slik analog av Erespal som Cireps. Dette polske stoffet med den aktive ingrediensen fenspiride har vist seg i behandlingen av luftveiene. Prisen på dette stoffet er vanligvis høyere enn russiske kolleger. Finnes i form av sirup. Som for Erespal vil legen selv beregne doseringen for det syke barnet.

Legemidlet Erispirus er ikke mindre effektivt, det inneholder også fenspiride. Erispirus frigjøres i form av en sirup. Bruk stoffet mot alvorlige luftveisinfeksjoner. Denne ganske effektive analogen av Erespal er foreskrevet til barn, fra to års alder..

Analoger for barn

Vi viser de mest populære analogene av Erespal som du kan gi til barn. Denne listen inkluderer:

Legemidlet Epistat er tilgjengelig i form av tabletter og sirup av et ungarsk selskap, men bare sirup kan gis til barn (fra toårsalderen).

Ciresp er laget i Polen, den er gitt til barn over to år gamle..

Erispirus er produsert av et slovensk farmasøytisk selskap. Barn fra 24 måneder kan få sirup, og fra 14 år gamle tabletter.

Hvis det er nødvendig å gi en liten pasient ikke Erespal, men et medikament med en annen aktiv komponent, kan barnelegen forskrive et medisin som har en lignende effekt.

Det kan være Singular eller Lasolvan.

Den første, som er 4 mg tyggetabletter, er foreskrevet til babyer som har fylt 2 år. 6 mg dosering tillatt for barn fra 6 år.

Hovedkomponenten i Mucosolvan, som fortynner slimet i bronkiene og fremmer dets separasjon, er ambroxol. Dette stoffet blir presentert på apotek ikke bare med sirup og tabletter, men også i form av en inhalasjonsløsning. Lazolvan er tillatt for barn i alle aldre, også til spedbarn.

  1. Under Erespal-terapi kan følgende bivirkninger oppstå:
  2. Boliglidelser, kvalme, diaré.
  3. Hjertebank og senke blodtrykket.
  4. Svimmelhet, tretthet, døsighet.
  5. Utslett på huden, hevelse og andre former for allergier.

Hvis barnet under behandling med Erespal har ett eller flere av symptomene som er nevnt over, bør du oppsøke barnelege. For allergiske reaksjoner, bør sirup noteres så snart som mulig.

Sammensetning og handling

Sirupen er produsert av et fransk farmasøytisk selskap, i Russland Pharmstandard-Leksredstva Corporation driver med produksjonen. På apotek blir den presentert i plastflasker med et volum på 150 eller 250 ml. Den ønskede dosen måles ved hjelp av en målekopp.

Medisinen er en klar væske med en gul eller brun fargetone. Under lagring kan det komme et bunnfall i det og forsvinne med risting. Et pluss er det faktum at stoffet er søtt, det har en honning-vanilje aroma og barn liker det.

Hovedkomponenten i Erespl er fenspiride, i sirup har den form av hydroklorid. For 100 ml medisin utgjør det 200 mg av det aktive stoffet. Dette betyr at fra en milliliter av stoffet får pasienten fenspirid i en mengde på 2 mg. Listen over hjelpekomponenter til Erespal sirup inkluderer lakrisrot (ekstrakt).

Slik at stoffet ikke forverres og ikke mister sin flytende konsistens, tilsettes kaliumsorbat, artesisk vann og noen få ingredienser til. Sukrose gir sirup sødme, og aromaen er av naturlig opprinnelse. Men mengden er ubetydelig (i 100 ml, omtrent 0,29 mg).

Legemidlet Erespal lindrer den inflammatoriske prosessen, det virker direkte på årsaken til betennelse, og dette er dets viktigste fordel i sammenligning med analoger. Lignende medisiner eliminerer utelukkende hoste og fremmer utslipp av sputum..

Erespal Sirup blokkerer H-1 histaminreseptorer. Ved å kontakte betennelsesaktivatorene fører disse reseptorene til utseendet på ødem, slik at kroppen forsvarer seg. Når N-1 blokkeres av histaminreseptorer, uansett hvor mye histamin som er syntetisert, slutter kroppen å svare på ødemprovokasjoner. På grunn av virkningen av Erespal reduseres frigjøringen av biologisk aktive komponenter (produkter av arachidonsyre, frie radikaler) som støtter betennelse. Disse stoffene, i tillegg til å opprettholde en betennelsesreaksjon, forårsaker også innsnevring av bronkiene.

Som et resultat av bronkialstenose, kommer lite luft inn i kroppen, det begynner å lide av mangel på oksygen, åndenød oppstår. Takket være Erespal, som blokkerer frigjøring av betennelsesstøttende stoffer, forhindres innsnevring av bronkiene. Alfa-adrenerge reseptorer er involvert i syntesen av vanskelig å skille sputum. Hvis Erespal virker på disse stoffene, trenger ikke små pasienter å lide av sputum.

Handlingen til sirupen kan sammenlignes med ikke-steroide antiinflammatoriske medisiner og glukokortikosteroider. Men Erespal skiller seg fordelaktig fra dem i mangel av bivirkninger..

Merk følgende! Erespal er ikke et antibakterielt medikament. Det er uakseptabelt for dem å behandle sykdommer som har utviklet seg på grunn av inntak av patogene bakterier

Men dette betyr ikke at det ikke kan brukes i kompleks terapi som et betennelsesdempende middel som lindrer hevelse og allergiske reaksjoner..

Vanlige billige medikamentanaloger

Velkjent Ambrobene, det er nettopp den billigste analogen til hovedmedisinen. Men på disse måtene er det en liten forskjell. Så hva er bedre? Bare en lege kan svare på disse to spørsmålene. Men du må forstå at forskjellene mellom de to stoffene er at de har en annen sammensetning. Av dette kan vi konkludere med at bivirkningene også vil være forskjellige. Før bruk er det derfor nødvendig å konsultere legen din.

Svaret på spørsmålet, som er bedre? Det kommer an på hva slags sykdom du tar den. Hvis du har hoste, er det best å bruke en billig Ambrobene. Kostnadene er innen 150 rubler per pakke i tabletter. Ambrobene sirup kan også tjene som erstatning, kostnaden er 120 rubler.

Fluditec hjelper også. Produsenten av dette legemidlet er Frankrike. Det har et godt mukolytisk handlingsspekter. Fluditec kan brukes til behandling av ikke bare voksne, men også barn. For eksempel kan leger foreskrive 20 mg sirup til barn, og 50 mg for en voksen. Kostnadene varierer innen 300 rubler.

Vær oppmerksom på at i motsetning til Erespal, har Fluditec en mindre liste over bivirkninger, men en større liste over kontraindikasjoner.

Mange brukere av nettstedet, så vel som pasienter, stiller spørsmålet: er det bedre å ta overdreven eller erespal? Det er umiddelbart nødvendig å svare på et annet spørsmål, hva behandler du egentlig? Hvis du har en hoste med slimløsende slim, er det bedre å bruke et plantebasert middel i behandlingen. I dette tilfellet, på plantebasis, er det bare ett middel, og dette er Prospan. Den andre medisinen har et sterkere spekter av virkning, derfor inneholder den kjemiske komponenter.
Derfor, hvis du behandler hoste, er det bedre å bruke Prospan, for et mer alvorlig sykdomsforløp, gir leger preferanse til Erespal.

Urtepreparater

Ekstrakter av noen planter har mukolytiske, betennelsesdempende og slimløsende effekter, noe som gjør at de kan brukes mot bronkitt, laryngitt og andre sykdommer. I tillegg anses de av mange foreldre for å være tryggere for babyer, derfor er de veldig etterspurt etter hoste hos barn. Blant urtepreparater som ligner på Erespal, kan legen foreskrive følgende midler.

  • "Prospan". Denne medisinen inneholder eføybladekstrakt. I sirup er det tillatt fra fødselen, og i dråper - fra to år. Motstykket er Gedelix, som også er representert med sirup og dråper.
  • "Bronchipret." Handlingen til denne sirupen skyldes ekstraktet av timian og eføy. Det kan foreskrives fra tre måneder. Legemidlet frigjøres også i dråper, men på grunn av høyere doser ekstrakter er det bare tillatt fra 6 år.
  • "Dr. Tyss." Denne sirupen inkluderer plantainekstrakt. Den brukes til hoste hos barn over ett år gammel..
  • ". Denne medisinen fungerer takket være timianekstrakt. Det er foreskrevet i sirup fra 6 måneder, i form av en eliksir - fra 1 år gammel, og i pastiller er det gitt til barn over seks år gamle.

Antitussive medisiner

I noen tilfeller, for å lindre tilstanden til barnet, er det nødvendig å eliminere hosten ved å påvirke hostesenteret som ligger i hjernen. Imidlertid kan medisiner med en slik terapeutisk effekt gis til barn utelukkende som foreskrevet av en lege. Disse inkluderer følgende medisiner:

  • "Sinecode." Handlingen til dette stoffet gir butamirat. Medisinen i dråper er foreskrevet fra to måneders alder, og sirup brukes til barn fra 3 år og eldre.
  • Omnitus. Denne sirupen inneholder også butamirat og kan foreskrives fra treårsalderen. Medisinen er også representert av tabletter, godkjent fra 6 år.
  • "Pakseladin." En slik sirup hemmer hostesenteret på grunn av okseladin. Det er foreskrevet for babyer som veier mer enn 15 kg over en alder av 2,5 år.
  • "Broncholitin." En slik medisinering inkluderer efedrin supplert med glaucin. I barndommen er den foreskrevet fra 3 år gammel, og analogene til denne sirupen er preparatene "Bronchoton" og "Bronchocin".

Andre medikamenter

I stedet for Erespal, kan andre medisiner som påvirker luftveiene også brukes, for eksempel:

  • ". Sammensetningen av denne sirupen inkluderer bromheksin supplert med en kombinasjon av guaifenesin og salbutamol. Det er foreskrevet for barn over 1 år..
  • ". Dette acetylcysteinbaserte medikamentet er tilgjengelig i tabletter, granuler, sirup og oppløsning. Hos barn brukes det fra toårsalderen.
  • ". Grunnlaget for denne sirupen er karbocystein. Medisinen kan foreskrives for barn fra 2 år og eldre..
  • ". Virkningen av en slik løsning eller tabletter er utstyrt med spesielle antistoffer mot histamin, bradykinin og morfin. Verktøyet brukes hos barn over 3 år..
  • ". Slike tyggbare tabletter inneholder montelukast, et stoff som virker på leukotrienreseptorer. I en dosering på 4 mg er de foreskrevet til barn over to år gamle..

Om hva antibiotika er bedre for bronkitt, vil Dr. Komarovsky fortelle i neste video.

Ukrainske erstattere

Billige analoger av ukrainsk-fremstilt forberedelse har flere fordeler sammenlignet med andre nære erstatninger for erespal.

Flere prototyper av kvalitet er beskrevet i listen nedenfor:

  • Abrol. Billig analog av Erespal i form av tabletter og hostesirup. Hovedkomponenten i ambroxolhydroklorid har en mukolytisk effekt.Den er effektiv for behandling av sykdommer med bronkopulmonologisk opprinnelse. Medisinen har en rekke kontraindikasjoner: graviditet, amming, allergiske manifestasjoner, barn under 12 år. Priskategori 80–120 rubler.
  • Amispiron. En billig analog av Erespal ukrainsk produksjon. Det brukes effektivt til å behandle luftveissykdommer med inflammatorisk, smittsom etiologi. Du bør ikke ta medisiner under graviditet, amming eller høy allergisk reaksjon. Priskategori 100–140 rubler.
  • Bronchomax. Medisinen har det samme virkestoffet fenspiridhydroklorid, som har en betennelsesdempende, mukolytisk effekt.Det brukes til å behandle betennelsessykdommer i luftveiene, allergisk rhinitt, meslinger, kikhoste. Legemidlet er forbudt med høy følsomhet for de aktive komponentene i stoffet. Priskategori 100–170 rubler.
  • Inspiron. En av de billige erstatningene for erespal i form av hostesirup og tabletter. Det aktive stoffet er betennelsesdempende, anti-bronkialt fenspirid. De viktigste indikasjonene for bruk er bihulebetennelse, otitis media, bronkitt, laryngitt, obstruktiv lungesykdom, allergisk rhinitt, influensa, meslinger, kikhoste. Anbefales ikke for medikamentallergier mot stoffet. Priskategori 100–120 rubler.
  • Fosidal. En effektiv nær erstatning for originalen, presentert som en hostesirup. Den aktive komponenten av fenspiride er foreskrevet for behandling av patologier i luftveiene i forskjellige etiologier.Det har inntaksbegrensninger: allergiske manifestasjoner, barn under 2 år. Priskategori 180–220 rubler.

Legemiddelanaloger

Fenspiride selv, produsert av forskjellige produsenter, selges under andre navn - Amispiron, Sinuspal, Bronhomax, Inspiron, Erespal. Det er andre medisiner for å lindre bronkial spasme og behandle infeksjoner i slimhinnene i luftveiene, det aktive stoffet er fenspirid.

Fespalen

Et verktøy med en bronkodilatoreffekt som eliminerer hevelse i slimhinnen og betennelse. Tilgjengelig i nettbrettform av en russisk produsent.

Codestim

Instruksjonene for bruk av dette stoffet indikerer at det er betennelsesdempende og bronkodilator. Egnet for å lindre ødem og betennelse i bronkiene. Det er et antihistamin med krampeløs myotropisk aktivitet..

Eladon

Tabletter med vedvarende frigjøring. I henhold til instruksjonene hjelper bruken av dette middelet mot inflammatoriske sykdommer i luftveiene og bronkialastma i kombinasjon med andre farmasøytiske midler..

Bronchicum

Hvis Fenspiride med å eliminere den inflammatoriske sykdommen ikke var effektiv nok, kan det erstattes av en sterkere Bronchicum. Denne medisinen er dyrere, men den er mer aktiv. Finnes i form av pastiller. Produsent - Tyskland.

Lazolvan

Et kjent og velprøvd medikament for behandling av betennelse i luftveiene. Finnes i tabletter og i form av sirup. Det har en slimløsende og mukolytisk effekt. Aktiv ingrediens - Ambroxol, er laget i Russland.

Ambrobene

Smaksatt sirup for behandling av akutte og kroniske luftveissykdommer. Bruksanvisningen indikerer at bruken er tillatt å lindre betennelse hos små barn.

Fluifort

Dette legemidlet selges i form av granuler beregnet for fremstilling av en suspensjon rett før bruk. Metoden for tilberedning er beskrevet i instruksjonene. Fluifort er indikert for behandling av forskjellige sykdommer i luftveiene, ledsaget av for mye slimutskillelse..

Ascoril

Tabletter med mukolytiske, slimløsende og bronkodilatoriske effekter. Instruksjonene viser slike indikasjoner for bruk - astma, tuberkulose, pneumokoniose, kikhoste, lungebetennelse, bronkitt.

Publikasjoner Om Astma